Wycieczki górskie - Polska

Polska

Proponuję wycieczki zarówno jedno jak i kulkudniowe we wszystkie części Beskidów, w Pieninach oraz Bieszczadach. W każdym z tych pasm, nawet tych często odwiedzanych, możemy nadal odnleźć zadziwiające miejscagdzie człowiek jest tylko spordycznym gościem.

Beskid Niski

Podczas wycieczek w to najdłuższe pasmo Beskidów nie tylko przemierzymy tereny „odcięte od świata” podziwiając jego niczym nieskażoną przyrodę, przepiękne widoki na łagodne, zielone wzgórza, ale również zahaczymy o nieistniejące już dziś wioski Łemków, którzy tworzyli przez długie lata kulturę tego regionu, a ich duch jest tu nadal obecny. W tej części Beskidów czekają na nas nietrudne wycieczki po bardzo malowniczych, bogatych w kulturę i historię terenach.


Pieniny

To stosunkowo nieduże pasmo, jednak ma zdecydowanie bardzo wiele do zaoferowania: niesamowite widoki ( m.in. na majestatyczne Tatry czy wijący się Dunajec), wodne atrakcje (jak np. spływ Dunajcem czy przejażdżka statkiem po jeziorze czorsztyńskim), przepiękne łąki z cennymi gatunkami czy też hale, na których wciąż prowadzi się tradycyjny wypas owiec.


Bieszczady

To najbardziej wschodnia część naszych gór, przez długi czas tylko nieliczni śmiałkowie mieli odwagę zamieszkiwać te tereny. W tych pięknych górach, gdzie czuć już „ducha wschodu” będziemy przechadzać się po niesłychanie malowniczych szlakach, z których rozciągają się widoki na góry trzech różnych państw! Mimo rosnącej popularności tego regionu, na pewno uda nam się odbić z utartych ścieżek by zobaczyć miejsca gdzie nieczęsto pojawia się człowiek.


Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej    AKCEPTUJĘ